Genoa a obținut doar o remiză duminică seară în deplasarea de la Modena din Serie B (2-2), iar Pușcaș și Radu Drăgușin au fost titulari în echipa lui Alberto Gilardino. Denis Drăguș a intrat pe final.

Radu DragusinFoto: Independent Photo Agency Srl / Alamy / Alamy / Profimedia

Modena - Genoa, remiză spectaculoasă în Serie B / George Pușcaș a înscris în proprie poartă

Cu Radu Drăgușin și George Pușcaș titulari, Genoa a obținut doar un punct din deplasarea de la Modena, la capătul unui meci plin cu răsturnări de situație.

Transferat definitiv de la Juventus, Radu Drăgușin a deschis scorul pentru „grifoni” după doar 6 minute, din pasa lui Mattia Aramu.

Luca Strizzoli, atacantul celor de la Modena, a echilibrat scorul pe tabelă în minutul 33 și a stabilit și rezultatul primei reprize.

În a doua repriză, George Pușcaș a punctat și el, dar în proprie poartă (min 55).

Shady Oukhadda a primit cartonaș roșu (min 59), iar gazdele au rămas în inferioritate numerică.

Cu 5 minute înainte de final, Genoa a restabilit egalitatea, grație golului înscris de Mattia Bani.

Denis Drăguș a fost trimis și el pe teren în minutul 82, dar atacantul român nu a avut mari realizări în puținele minute jucate.

Cu această remiză, Genoa a acumulat 43 de puncte și rămâne pe locul secund în Serie B, la 12 puncte în spatele liderului Frosinone.