Barcelona a obținut o remiză în duelul cu Manchester United (2-2) din play-off-ul UEFA Europa League, iar echipa lui Xavi a pierdut un jucător de bază pentru returul de pe Old Trafford.

PedriFoto: Pressinphoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Pedri s-a accidentat și va lipsi 3 săptămâni

Pedri, mijlocașul Barcelonei, a suferit o accidentare în prima repriză a partidei de pe Camp Nou și a fost înlocuit cu Sergi Roberto în minutul 41.

Potrivit cotidianului Mundo Deportivo, Pedri a suferit o leziune musculară la coapsa piciorului drept și va lipsi cel puțin 3 săptămâni de pe gazon.

Asta înseamnă că spaniolul din linia mediană a Barcelona va rata returul de pe Old Trafford, programat pentru data de 23 februarie.

Sergio Busquets și Ousmane Dembele sunt și ei accidentați și mai mult ca sigur nici aceștia nu vor evolua în meciul retur.