Cristiano Ronaldo a reușit primul gol pentru Al-Nassr, marcat din penalti în prelungirile meciului cu Al-Fateh, scor 2-2, aducând un punct în extremis echipei sale.

Cristiano RonaldoFoto: Power Sport Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Cristiano Ronaldo marchează în prelungiri

Al-Fateh a deschis scorul în minutul 12, prin fostul jucător al Barcelonei, Cristian Tello. Aflat la al treilea meci ca titular pentru Al-Nassr, Cristiano Ronaldo a marcat, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

Egalarea a venit în minutul 42, golgheterul Talisca marcând din pasa lui Konan. După pauză, pe fondul dominării oaspeților, Al-Fateh a preluat din nou conducerea, după reușita lui Bendebka din minutul 58.

În prelungirile partidei, Al-Nassr a primit o lovitură de la 11 metri, iar Ronaldo, care primise și un cartonaș galben cu puțin timp înainte, a executat simplu și a marcat primul său gol oficial în Arabia Saudită, aducând un punct echipei din Riad.

Al-Nassr se află pe primul loc în campionatul Arabiei Saudite cu 34 de puncte, la egalitate cu Al Shabab, care are însă un meci în plus.