Paris Saint Germain a făcut un nou pas greșit în Ligue 1, după înfrângerea din etapa trecută, remizând pe teren propriu cu Reims, scor 1-1, după ce a primit gol la ultima fază a meciului.

Fanii celor de la PSGFoto: Geoffroy VAN DER HASSELT / AFP / Profimedia

PSG – Reims 1-1, în etapa a 20-a din Ligue 1

După o primă repriză albă, dar dominată de parizieni, Christophe Galtier l-a trimis pe teren la pauză pe Verratti în locul lui Vitinha.

În minutul 51, Neymar a deschis scorul după o minge ajunsă cu noroc la el, driblând și portarul înainte de a trimite în plasă.

Opt minute mai târziu, nou intratul Verratti primește cartonașul roșu după o intrare dură, cu ajutorul VAR, inițial arbitrul arătându-i doar galben.

Sergio Ramos a înscris 5 minute mai târziu, după o lovitură de colț a lui Neymar, dar golul a fost anulat pentru henț.

În cel de-aș șaselea minut de prelungiri, oaspeții reușesc egalarea prin Folarin Balogun, care îl driblează pe Donnarumma și aduce un punct nesperat pentru Reims.

PSG rămâne pe primul loc în Ligue 1 cu 48 de puncte, trei mai mult peste ocupanta locului secund, Lens.