Aflată încă pe primul loc în Germania, Bayern Munchen pierde din nou puncte pe teren propriu, după rezultatul de egalitate, scor 1-1, în meciul contra ocupantei locului 5, Eintracht Frankfurt.

Leroy SaneFoto: ULMER/Markus Ulmer / imago sportfotodienst / Profimedia

Bayern Munchen – Frankfurt 1-1, în etapa a 18-a din Bundesliga

Elevii lui Julian Nagelsmann nu au cunoscut gustul victoriei în 2023, ajungând la cel de-al treilea rezultat de egalitate la rând în Bundesliga, după reluarea meciurilor.

Leroy Sane a deschis scorul în minutul 34, din pasa lui Thomas Muller. Frankfurt a reușit egalarea în minutul 69 prin Kolo Muani, care l-a învins pe Sommer, portarul adus în locul lui Manuel Neuer primind gol în fiecare partidă de la sosirea la Munchen.

Distanța dintre Bayern Munchen și urmăritoare s-a micșorat, Union Berlin aflându-se la doar un punct de bavarezi, iar RB Leipzig la două puncte.