Genoa a obținut sâmbătă o victorie foarte importantă în deplasarea de la Benevento (2-1), iar George Pușcaș a fost eroul „grifonilor”.

George PuscasFoto: Danilo Vigo / ipa-agency.net / PA Images / Profimedia

Genoa, victorie în prelungiri la Benevento - George Pușcaș a marcat în ultimele secunde ale partidei

Cu Radu Drăgușin titular, Genoa a jucat sâmbătă în deplasare la Benevento, formație clasată pe locul 15 în Serie B.

Massimo Coda a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 12 și a stabilit scorul pauzei.

În repriza a doua jocul a fost ceva mai echilibrat, iar gazdele au reușit să restabilească egalitatea în minutul 58 prin columbianul Andres Tello.

George Pușcaș a fost introdus pe teren în minutul 70, iar în al patrulea minut de prelungire atacantul român a înscris golul victoriei, al treilea din acest sezon.

Cu această victorie, Genoa a egalat-o pe Reggina (locul 2, 39 puncte).