Un meci din liga a treia engleză a fost întrerupt în minutul 11, când în urma unei degajări, arbitrul a fost lovit de minge și s-a prăbușit pe teren. După acordarea primelor îngrijiri, acesta a fost transportat în afara terenului.

Minge de fotbalFoto: Rich Graessle/Icon Sportswire / AP / Profimedia

Arbitrul Sam Purkiss, înlocuit în timpul partidei

Partida dintre Swindon și Grimsby va rămâne în memoria microbiștilor pentru faza petrecută în prima repriză.

Arbitrul Sam Purkiss a avut nevoie de mai multe minute de îngrijiri medicale până a fost transportat pe targă la ambulanță pentru controale suplimentare, anunță Daily Mail.

Acesta era amețit, dar vorbea și nu s-a considerat că trebuie trimis la spital. Cel de-al patrulea oficial, Gareth Viccars l-a înlocuit pe Purkiss.

Swindon a câștigat categoric, scor 5-0, iar oaspeții au avut un jucător eliminat de arbitrul de rezervă, devenit central.