Olimpiu Moruțan, transferat vara trecută de Pisa de la Galatasaray, a marcat din nou în etapa a 20-a din Serie B, în înfrângerea echipei sale, scor 2-1, împotriva Cittadellei.

Olimpiu MorutanFoto: Live Media Publishing Group / Alamy / Alamy / Profimedia

Moruțan marchează din nou, dar Pisa pierde

În minutul 60, când oaspeții conduceau deja cu 2-0, Moruțan a primit o pasă la marginea careului mic și venit în viteză, a reluat perfect mingea sub bara porții adverse.

Mijlocașul a primit nota 7 din partea presei italiene, care l-a lăudat pentru o nouă prestație de excepție. Marius Marin, a fost și el titular, părăsind terenul în minutul 69.

După 20 de etape, Pisa se află pe poziția a cincea a clasamentului Seriei B din Italia, cu 29 de puncte.

Pentru fostul jucător al FCSB, golul marcat cu Cittadella este al cincilea în acest sezon, pe lângă șapte pase decisive, în 19 partide.