Al Raed, echipa antrenată de Marius Șumudică, a pierdut meciul disputat pe teren propriu, scor 4-2, împotriva formației Al Feiha, în etapa a 13-a a campionatului Arabiei Saudite.

Alexandru Mitriță la naționala RomânieiFoto: Daniel MIHAILESCU / AFP / Profimedia

Alexandru Mitriță marchează, dar Al Raed pierde

Gazdele au deschis scorul în minutul 36 prin Fouzair, dar în minutele 41 și 43 Al Feiha a punctat prin Ruiz și Pavkov.

În minutele de prelungiri ale primei reprize, Mitriță a pătruns în careu și urmărit de patru adversari a reușit să șuteze din unghi și să aducă egalarea înainte de pauză.

Pe final, Al Raed a mai primit două goluri în minutele 87 și 90+4 și astfel nu reușește să lege două rezultate pozitive, după remiza din etapa precedentă cu Al Hilal.

Cu Silviu Lung jr. titular, echipa antrenată de Marius Șumudică rămâne pe poziția a 11-a a clasamentului Arabiei Saudite, cu 16 puncte.

Pentru Alexandru Mitriță este al patrulea gol din acest sezon în 13 partide.