Lazio și Empoli au terminat la egalitate, scor 2-2, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 17 din Serie A. „Biancocelesti” au avut 2-0, dar Răzvan Marin a egalat în prelungiri.

Serie A, logoFoto: Valerio Rosati / Alamy / Alamy / Profimedia

Lazio, 3 meciuri fără succes în Serie A - Răzvan Marin a marcat primul gol în tricoul celor de la Empoli

Lazio a controlat în totalitate disputa cu Empoli, însă cu toate acestea, formația antrenată de Maurizio Sarri s-a mulțumit doar cu un rezultat de egalitate.

Brazilianul Felipe Anderson a deschis scorul după doar două minute, iar la pauză, Empoli nu avea tras niciun șut la poartă.

Mattia Zaccagni a dus scorul la 2-0 în minutul 54, iar gazdele erau aproape sigure de cele 3 puncte.

A urmat un final de meci de coșmar pentru Lazio, care a primit gol în minutul 83, când veteranul Francesco Caputo a redus din diferență.

Oaspeții au dat lovitura de grație în prelungirile partidei (min 90+3), când Răzvan Marin a marcat primul său gol pentru Empoli, cu un șut superb.

Aici poți vedea rezumatul partidei dinte Lazio și Empoli și golul superb marcat de Răzvan Marin