Marcus Rashford a fost rezervă în partida câștigată de Manchester United cu Wolverhampton (1-0), dar englezul a intrat de pe bancă și a marcat golul victoriei în minutul 76.

Marcus Rashford, Manchester United - Premier LeagueFoto: David Davies / PA Images / Profimedia

Marcus Rashford a înțeles decizia lui Erik ten Hag

Internaționalul englez nu a fost folosit din primul minut în confruntarea de pe Molineux Stadium, decizia aparținându-i lui Erik ten Hag, din motive disciplinare.

Rashford a intrat în partea secundă în locul lui Garnacho (care a fost titular în locul său) și a punctat în minutul 76 din pasa lui Bruno Fernandes.

Imediat după meci, englezul a fost întrebat ce părere are de decizia lui Erik ten Hag și care a fost motivul pentru care nu a fost titular.

„Evident, astea sunt regulile. Este o greșeală care se poate întâmpla. Sunt dezamăgit că nu am fost titular, dar am înțeles decizia. Sunt fericit că am reușit să câștigăm meciul și să tragem linie în urma lui.

Am întârziat la o ședință, am dormit prea mult.” - a spus Marcus Rashford.