Universitatea Craiova a ratat pe final victoria, fiind egalată de Chindia Târgoviște în minutele de final, scor 1-1, într-un meci restant din etapa a 6-a a SuperLigii.

Mirel RadoiFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 1-1

Oltenii au deschis scorul în minutul 13 prin Alexandru Crețu, cu o lovitură de cap din centrarea lui Bogdan Vătăjelu.

Universitatea Craiova a rămas în zece jucători de câmp în minutul 69, după ce Vladimir Screciu a primit două cartonașe galbene în decurs de doar două minute și a fost eliminat.

Chindia a dat lovitura în minutul 90, când Doru Popadiuc a centrat pentru Daniel Popa, iar atacantul a reluat din voleu în poarta lui Lazar.

Universitatea Craiova acumulează 32 de puncte și rămâne pe locul al patrulea, iar Chindia Târgoviște ajunge la 21 de puncte și urcă până pe poziția a noua a clasamentului.