FC Botoșani a fost foarte aproape de o victorie împotriva celor de la FC Hermannstadt, dar golul înscris de Roman în prelungiri a fost anulat și ultimul meci din etapa a 18-a a SuperLigii s-a terminat cu scorul de 0-0.

Marius MaldarasanuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Mihai Roman a trimis mingea în poartă în minutul 90+2, dar reușita a fost anulată pentru că acesta a preluat cu mâna.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani ocupă locul 12 (20 de puncte, la egalitate cu Chindia Târgoviște, dar cu golaveraj mai slab), iar FC Hermannstadt se află pe locul 5 (27 de puncte).

Au evoluat echipele:

FC Botoşani: Pap - Sadiku, Dican, Boli - Patache (Sno -63), Ivanov (Camara - 79), Zabou (Mussis - 72), Dragu - M. Roman, Petkovski (Pinson - 78), Mateus (M.Roman - 63). Antrenor: Alin Bejan

FC Hermannstadt: Letica - Etienne, Antoche, Stoica, Butean - Mino, Răuţă (Năstăsie - 79) - Balaure (Petrescu - 79), Biceanu (Alhassan - 59), Oroian - Paraschiv (Babic - 90+1). Antrenor: Marius Măldărăşanu.