Oțelul Galați și FCSB au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat joi în etapa a doua a Grupei B din Cupa României.

Dorinel MunteanuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Partida de la Galaţi a început cu o scurtă întârziere din cauza suporterilor gazdelor, care au aruncat cu hârtie igienică pe teren.

În minutul 85, arbitrul Rareş Vidican a oprit meciul pentru şase minute, pentru că zona băncilor tehnice era afectată se pare de gaze lacrimogene, care au fost împrăştiate de vânt și au provocat probleme şi jucătorilor şi antrenorilor, scrie DigiSport.

Cupa României, ultimele meciuri din Grupa B

Oțelul Galați vs Gloria Buzău

CS Mioveni vs UTA Arad

FC Botoșani vs FCSB.

Cum se poate califica FCSB în sferturile Cupei României

Pentru a obține calificarea în sferturile competiției, FCSB este obligată să câștige meciul cu FC Botoșani și are nevoie de o victorie a celor de la CS Mioveni în fața echipei UTA Arad.

Dacă CS Mioveni și UTA Arad vor termina la egalitate, FCSB trebuie să se impună la cel puțin trei goluri diferență în meciul cu FC Botoșani.