CSC Dumbrăvița a rezistat doar o repriză în fața campioanei CFR Cluj. Echipa pregătită de Dan Petrescu s-a dezlănțuit în a doua parte a meciului și s-a impus cu 5-0, joi, într-un meci contând pentru etapa a doua a Grupei C din Cupa României.

Dan PetrescuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Golurile au fost marcate de Hoban ('50), Malele ('81) și Bîrligea ('87, '90, '90+1).

În minutul 35 al partidei, Robert Mikloş, portarul gazdelor, s-a lovit cap în cap cu Mistrati, rămânând inert pe gazon. Meciul a fost oprit timp de aproape 6 minute, iar medicii de pe ambulanța prezentă la stadion au intervenit imediat și i-au pus un guler cervical.

După meci, clubul CSC Dumbrăviţa a anunţat că Mikloş „a ajuns la un spital din Cluj. E conştient, răspunde la întrebări şi este evaluat mai amănunţit de medici”.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre CSC Dumbrăvița și CFR Cluj.

Tot joi, Universitatea Cluj a trecut cu 4-0 de CSM Alexandria (Grupa C), iar Nicolo Napoli a revenit cu o victorie la U Craiova 1948, scor 1-0 vs FC Voluntari (Grupa A).

În ultimul meci al zilei, Oțelul Galați primește vizita celor de la FCSB (Grupa B).