Real Madrid a cedat poziția de lider din LaLiga după ce a pierdut surprinzător, scor 3-2, meciul jucat pe terenul celor de la Rayo Vallecano (etapa a XIII-a).

Vinicius JuniorFoto: Rubén de la Fuente Pérez/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Gazdele au deschis rapid scorul prin Comesana (în minutul 5), dar lucrurile păreau să intre în normalitate după golurile lui Modrid (37 - din penalti) și Militao (41).

S-a intrat însă la vestiare cu scorul de 2-2, după ce Garcia (44) a punctat pentru Rayo.

Un penalti a decis învingătoarea de luni seara, Trejo marcând în minutul 67 pentru o victorie imensă a celor de la Rayo Vallecano.

În urma rezultatului de pe „Campo de Futbol de Vallecas” (din Madrid), Realul a pierdut prima poziție din ierarhie în favoarea marii rivale de la FC Barcelona.

La meci au asistat 14.216 de spectatori.

La Liga, clasament după 13 etape disputate

1 FC Barcelona 34 puncte

2 Real Madrid 32

3 Atletico Madrid 24

4 Betis 24

5 Osasuna 23 etc.

Click pe Watch on YouTube pentru a vedea rezumatul partidei dintre Rayo Vallecano și Real Madrid