Cu Erling Haaland revenit pe teren după o accidentare care l-a ținut pe tușă două meciuri, Manchester City a reușit în prelungiri victoria cu Fulham, scor 2-1, în etapa a 15-a din Premier League.

Erling HaalandFoto: Pressinphoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Manchester City, mai mult de o oră în inferioritate numerică

„Cetățenii” au început bine meciul, Alvarez reușind să marcheze în minutul 16. Zece minute mai târziu, Cancelo provoacă un penalty și este eliminat, Fulham reușind să înscrie prin Pereira.

Revenire spectaculoasă pentru Erling Haaland

Revenit pe teren în minutul 64, Haaland a înscris golul victoriei lui City în minutul 90+5, tot din penalty, după ce De Bruyne fusese faultat în careu de Robinson. Norvegianul a marcat și în minutul 74, golul fiind anulat de VAR pentru offside.

Manchester City urcă provizoriu pe primul loc, așteptând un pas greșit din partea celor de la Arsenal Londra, care se vor deplasa pe terenul lui Chelsea.