​FC Argeș s-a impus vineri pe terenul celor de la CS Mioveni, scor 1-0, în primul meci al etapei a șasea din SuperLiga (fosta Liga 1).

Superliga, fosta Liga 1 la fotbalFoto: lpf.ro

Golul a fost marcat de Garita, în minutul 55.

În urma acestui succes, FC Argeș a acumulat nouă puncte și se află pe locul 6 (golaveraj 7-9). De cealaltă parte, CS Mioveni rămâne pe ultimul loc, cu un singur punct (golaveraj 3-12).

În minutul 82 Garita a înscris, dar golul a fost anulat după aproape zece minute în care arbitrul din camera VAR a analizat faza.

Au evoluat echipele:

CS Mioveni: I. Popescu - I. Balaur, Scarlatache, Garutti (70 Trif ’) - Oancea, Lixandru, V. Pop (D. Toma 83’), Burnea (Coşereanu 82’) - Blănaru, Antal, C. Dumitru (Rădescu 82’). Antrenor: Alexandru Pelici

FC Argeş: Straton - Jakolis, M. Constantin, Cestor, Vianna - Meza Colli, Nijke - Işfan, Alceus (I. Şerban 60’), Bertrand (Tofan 84’) - Garita (Latovlevici 83’). Antrenor: Andrei Prepeliţă.