CS Universitatea Craiova (1-1 vs Hapoel Beer Sheva) și CFR Cluj (0-0 vs Maribor) au obținut remize, joi, în prima manșă a play-off-ului Conference League, în timp ce FCSB a pierdut pe Arena Națională (1-2 vs Viking).

UEFA Conference LeagueFoto: Matthieu Mirville/DPPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

FCSB - Viking 1-2, în play-off-ul Conference League

Coman centrează în fața porții, dar mingea este respinsă și FCSB pierde meciul de pe Arena Națională.

'71 Gunnarsson respinge incredibil de sub bară - corner pentru FCSB.

'35 Gol Viking! Jucătorii lui Dică nu se apără bine și Bjorshol marchează.

'14 Edjouma trimite în bară cu o lovitură de cap.

'5 Gol Viking! Kabran egalează după doar câteva secunde. Târnovanu a văzut târziu mingea și nu a putut interveni.

'4 Gol FCSB! Florinel Coman deschide scorul pentru echipa lui Dică, după ce Miculescu a trimis în bară.

Maribor - CFR Cluj 0-0, în play-off-ul Conference League

'58 CFR cere penalty după ce mingea a părut să îl lovească în mână pe Uskokovic.

'32 Baturina pasează în careu pentru Bozic, acesta trage la colțul scurt, dar Scuffet respinge în lateral.

'30 Cuk încearcă să trimită drect pe poartă din corner, dar mingea trece foarte aproape de vinclu și iese afară.

'10 Jefte trage pe jos de la marginea careului, dar mingea se scurge pe lângă poartă.

CSU Craiova - Hapoel Beer-Sheva 1-1, în play-off-ul Conference League

'74 Gol Craiova! Ivan înscrie cu un șut pe jos.

'73 Penalty pentru Craiova! Elhamed, fost jucător la Dinamo, îl faultează pe Crețu, primește galben și este eliminat.

'70 Gol Hapoel! Hatuel înscrie la doar două minute după ce a intrat pe teren.

'46 Papp (Craiova) primește un cartonaș roșu. Urmează o repriză dificilă pentru gazde.

Jucătorii lui Rădoi au slăbit ritmul în a doua parte a primei reprize, oaspeții au încercat să profite, dar scorul la pauză este 0-0.

'24 Andrei Ivan trage în bară din interiorul careului, mingea s-a plimbat prin fața porții, dar elevii lui Mirel Rădoi nu au înscris.

Oltenii au mai multe ocazii, dar deocamdată nu au marcat.