CFR Cluj - Șahtior Soligorsk, Djurgardens - Sepsi, FCSB - Dunajska Streda, Universitatea Craiova - Zorya Luhansk sunt cele patru meciuri de joi în care sunt implicate echipe românești în a doua mansă a turului trei al Conference League.

UEFA Conference LeagueFoto: Ozan KOSE / AFP / Profimedia

Rezulatele înregistrate de echipele românești în prima manșă din turul trei preliminar al Conference League

Șahtior Soligorsk - CFR Cluj 0-0

Dunajska Streda - FCSB 0-1

Sepsi - Djurgardens 1-3

Zorya Luhansk - Universitatea Craiova 1-0

Programul de joi la TV al echipelor românești din a doua manșă din turul trei preliminar al Conference League

CFR Cluj - Șahtior Soligorsk 20:00 (DigiSport 2 și PrimaSport 1)

FCSB - Dunajska Streda 20:30 (PRO TV)

Djurgardens - Sepsi 20:00 (PRO arena)

CSU Craiova - Zorya Luhansk 20:30 (DigiSport 1 și PrimaSport 2)

Echipele probabile în meciurile pe care echipele românești le dispută joi în Conference League

CFR Cluj - Șahtior Soligorsk

CFR Cluj: 34. Bălgrădean - 47. Braun, 6. Graovac, 3. A. Burcă, 45. Camora - 21. Boateng, 40. Cvek, 7. Ad. Păun - 10. C. Deac, 22. Debeljuh, 8. Roger

Șahtior Soligorsk: 49. Plotnikov - 22. Iuzepciuk, 15. Satara, 5. Antici, 99. Șaucenka - 20. Divanovici, 8. Krymi, 18. Korzun - 7. Ivanovici, 11. Placca, 96. Feijao

FCSB - Dunajska Streda

FCSB: Târnovanu l 2. V. Crețu, 5. Dawa, 16. Tamm, 33. Radunovici l 26. Oaidă, 18. Edjouma l 11. Miculescu, 27. Olaru, 10. Oct. Popescu l 90. B. Rusu

Dunajska Streda: 22. Veszelinov l 28. Blackman, 44. Risvanis, 16. Brunetti, 14. Ciganiks l 20. Veselovsky, 66. Kacer, 8. Dimun, 74. Szantho l 7. Balogh, 45. Krstovici

Djurgardens - Sepsi

Djurgardens: 35. Zetterstrom l 2. P. Johansson, 18. Hien, 3. Ekdal, 19. Bengtsson l 13. Finndell, 6. Schuller, 7. Eriksson l 10. Asoro, 16. Edvardsen, 9. Radetinaci

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly l 88. Dimitrov, 44. Bălașa, 3. Mitrea, 20. Dumitrescu l 77. Aganovici, 6. N. Păun, 13. C Matei l 90. Golofca, 9. Tudorie, 11. M. Ștefănescu

Universitatea Craiova Craiova - Zorya Luhansk

Universitatea Craiova: 1. Lazar l 23. Căpățână, 2. Papp, 34. R. Silva, 11. Bancu l 8. Mateiu, 6. Screciu l 33. Hanca, 10. Baiaram, 9. A. Ivan l 19. Koljic

Rezerve: 12. D. Rusu, 21. L. Popescu, 4. A. Crețu, 5. Vătăjelu, 7. Câmpanu, 16. D. Nistor, 17. Rivaldinho, 18. Vlădoiu, 20. Markovici, 24. Roguljici, 27. Martici

Zorya Luhansk: 53. Mațapura l 77. Dancenko, 32. Imerekov, 44. Batagov, 47. Vantuh l 20. Ciurko, 29. Nazarina, 10. Buleta l 68. Cristian, 17. Nahnoini, 7. Kabaev

Adversarii echipelor românești din play-off-ul Conference League

Dacă vor câștiga în turul trei preliminar al Conference League, echipele românești vor înfrunta următorii adversari:

FCSB / Dunajska Streda - Viking (Norvegia) / Sligo Rovers (Irlanda)

Universitatea Craiova / Zorya - Lugano (Elveția) / Hapoel Beer Sheva (Israel)

Sepsi OSK / Djurgardens - APOEL (Cipru) / Kyzylzhar Petropavl (Kazahstan)

CFR Cluj / Șahtior Soligorsk - Pierzătoarea dintre Maribor (Slovenia) și HJK Helsinki (Finlanda).