FC Botoșani a obținut doar o remiză (1-1), luni, pe terenul nou-promovatei Hermannstadt, în ultima partidă din etapa a treia a SuperLigii (fosta Liga 1).

Superliga, fosta Liga 1 la fotbalFoto: lpf.ro

Paraschiv a deschis scorul pentru gazde în minutul 53, dar Florescu a egalat în minutul 72 pentru FC Botoșani.

Hermannstadt: Iliev - Butean, Bejan, I. Stoica, Opruţ - Biceanu (Năstăsie '70), Mino, Alhassan - P. Petrescu (Balaure '78), D. Paraschiv (Buhăcianu '70), Oroian (Popescu '77). Antrenor: Marius Măldărăşanu

FC Botoşani: Pap - Sno, Dican, Şeroni, Ţigănaşu - Perianu (Sylla '77), Mussis (Florescu '65) - Tisdell (Roman II '66), Santos, Mailat (Tîrcoveanu '50)- Camara (Grubac '77). Antrenor: Mihai Teja

Cartonaşe galbene: Bejan '26, Opruţ '45+1, Popescu '80, Năstăsie '86 / Perianu '57, Sylla '79, Santos '80, Roman '82

Meciul a fost arbitrat de Radu Petrescu, ajutat de Radu Ghinguleac şi Mircea Grigoriu. Rezervă a fost Ionuţ Coza.

În Camera VAR s-au aflat Andrei Chivulete şi Mihai Marica.