CFR Cluj a obținut o victorie foarte importantă sâmbătă, scor 4-2, împotriva celor de la CS Mioveni. Meciul din Gruia a contat pentru etapa a treia din SuperLiga (fosta Liga 1).

Dan PetrescuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Gazdele au marcat prin Debeljuh ('34, '38), Deac ('45+2, penalty) și Hoban, în timp ce Rusu ('7, '60) a punctat pentru oaspeți.

Arbitrul Bogdan Dumitrache a fost nevoit să întrerupă meciul în minutul 63, din cauza unor probleme cu nocturna.

După cinci minute de aşteptare, acesta a trimis echipele la vestiare, pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu fiind întuneric beznă şi singurele lumini funcţionale fiind asigurate de panourile publicitare din jurul terenului de joc, scrie News.ro.

Confruntarea a fost întreruptă mai mult de jumătate de oră.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj a acumulat 6 puncte și se află pe locul 4 (golaveraj 6-4), în timp ce CS Mioveni rămâne pe ultima poziție, fără punct (golaveraj 2-9).

Au evoluat echipele:

CFR Cluj: Scuffet - Cr. Manea (Braun 87’), Graovac, Burcă, Camora - Boateng, Bordeianu (Hoban 65’) – Deac (Roger 88’), Jefte Betancor (A. Păun 65’), Petrila (Gîdea 83’) – Debeljuh. Antrenor: Dan Petrescu

CS Mioveni: Fl. Croitoru - Balaur, Scarlatache (C. Dumitru 78’), Garutti - Oancea, Vereş, Pop, Trif (Burnea 24’; Rădescu 46’) – Buziuc (Antal 45’), B. Rusu, Coşereanu (Blănaru 46’). Antrenor: Alexandru Pelici.

Cartonaşe galbene: Camora 27 / Burnea 30, Vereş 36, Oancea 49, V. Pop 53, Scarlatache 74