Razvan Marin, împrumutat în această vară de Cagliari la Empoli, a debutat cu gol într-un amical pentru echipa din Serie A.

Razvan MarinFoto: Luigi Canu/LiveMedia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Mijlocaşul român Răzvan Marin a evoluat pentru Empoli în meciul amical disputat împotriva echipei de Serie D Seravezza Pozzi şi câştigat cu scorul de 3-0 (0-0).

Marin a jucat în repriza a doua într-o linie de mijloc alături de Fazzini, Degli şi Innocenti, reuşind să înscrie un gol şi să ofere o pasă decisivă.

Golurile au fost înscrise de Luperto în minutul 60, din pasa lui Răzvan Marin, de Baldanzi în minutul 68 şi de Răzvan Marin în minutul 88.

​Retrogradată în sezonul trecut în Serie B, Cagliari l-a împrumutat pe Răzvan Marin la echipa de primă divizie Empoli la începutul lunii iulie.