Nicolae Stanciu a reușit un nou gol și o altă pasă decisivă pentru Wuhan Three Towns în victoria de duminică, scor 4-2, contra echipei Shanghai Shenhua din etapa a opta a campionatului chinez de fotbal.

Nicolae Stanciu a pasat decisiv la golul de 2-0 semnat de Ademilson în minutul 47.

În minutul 58, românul și-a trecut numele pe lista marcatorilor cu un șut de la marginea careului.

Stanciu a ajuns la cinci goluri și cinci pase decisive pentru Wuhan Three Towns.

Echipa fotbalistului român în vârstă de 29 de ani este pe primul loc în campionat, cu 22 de puncte acumulate după primele opt meciuri disputate.

Nicolae Stanciu a ajuns la Wuhan Three Towns în luna februarie a acestui an. Slavia Praga a primit 4 milioane de euro în schimbul mijlocașului.