Cristiano Ronaldo a revenit pe terenul de fotbal, la doar câteva zile după ce a anunțat că unul dintre gemenii săi (un băiețel) a murit imediat după naștere. Portughezul a înscris un gol pentru Manchester United, dar echipa care va fi pregătită de Erik ten Hag din sezonul viitor a pierdut pe terenul lui Arsenal, scor 3-1, în etapa cu numărul 34 din Premier League.

Cristiano RonaldoFoto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

În minutul 34, Ronaldo a înscris al 100-lea său gol în campionatul englez de fotbal.

Arsenal a obținut victoria grațe golurilor marcate de Tavares ('3), Saka ('32, penalty) şi Xhaka ('70).

În minutul 57, Bruno Fernandes (Manchester United) a trimis în bară din penalty.

În urma acestui rezultat, Manchester United se află pe locul 6 (de Europa League), cu 54 de puncte, iar Arsenal a urcat pe locul 4 (de Champions League), cu 60 de puncte.