CS Universitatea Craiova a demonstrat că este cea mai în formă echipă din play-off-ul Ligii 1 și s-a impus pe terenul celor de la Farul Constanța, sâmbătă, scor 3-0, într-un meci din etapa a cincea.

Golurile au fost marcate de Markovic ('15, '45+2) și Baiaram ('37).

În minutul 49, antrenorul Laurenţiu Reghecampf (CSU Craiova) a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben pentru proteste.

În minutul 90+1, Adrian Petre (Farul) a fost eliminat pentru o intrare dură la portarul Pigliacelli.

În urma acestui rezultat (a patra victorie în cinci meciuri de play-off), echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf s-a apropiat la un singur punct de FCSB (bucureștenii se vor duela cu liderul CFR Cluj). De cealaltă parte, trupa lui Gheorghe Hagi rămâne pe locul 5, cu 28 de puncte.