FC Buzău, liderul grupei B a play-out-ului Ligii 2, a învins FC Brașov la finalul unui meci spectaculos. Buzoienii au condus aproape toată partida, dar au fost egalați în ultimele minute și au câștigat cu scorul de 4-3 în prelungiri.

Liga 2 logoFoto: Captura Facebook

Neicuțescu '11, Chica-Rosa '16 și Găitan '54 au adus un avantaj consistent oaspeților din Buzău.

Angelov '58 și Mihalcea '85 '87 au egalat pentru brașoveni, dar golul lui Ekollo '90+2 le-a adus buzoienilor trei puncte.

Sistemul din play-out

• Echipele din play-out-ul ediţiei 2021-2022 a Ligii 2 sunt împărţite în două grupe a câte şapte echipe, în funcţie de locul ocupat la finalul sezonului regulat.
  • În cadrul play-out-ului, în fiecare grupă se va disputa un singur joc între participante, rezultând astfel şase meciuri pentru fiecare formaţie. La finalul play-out-ului, vor retrograda locurile 6 şi 7, iar cele două formaţii de pe locul 5 în cele două grupe vor juca un baraj în dublă manşă pentru menţinerea în Liga 2.