Liderul Petrolul Ploieşti s-a impus, joi, la Buftea, cu scorul de 3-2, împotriva echipei Unirea Constanţa, într-un meci din ultima etapă a sezonului regular al Ligii 2.

Romeo Nita, executie incredibila in Unirea Constanta vs Petrolul PloiestiFoto: Captura Telekom Sport

Chiar dacă prahovenii au câștigat, golul meciului a fost înscris de gazde. În minutul 16, Adrian Romeo Niță a driblat superb în bandă și a punctat cu un lob dintr-un unghi foarte dificil.

Unirea a mai marcat prin Trif ('49), iar Petrolul a obținut victoria grație golurilor înscrise de Diarra ('18, '24) şi Măzărache ('58).

Rezumatul partidei dintre Unirea Constanța și Petrolul Ploiești:

Golul lui Niță poate fi văzut la 01:13

*sursă video: Telekom Sport

Meciul a fost întrerupt aproximativ 20 de minute din cauza unei pene de curent care a survenit în minutul 19.

Petrolul este lider în clasament, cu 46 de puncte, în timp ce Unirea Constanţa este pe 17, cu 11 puncte.