Joi a avut loc la Casa Fotbalului tragerea la sorți a partidelor din semifinalele Cupei României. Astfel, Sepsi Sfântu Gheorghe va întâlni pe CS Universitatea Craiova şi FC Voluntari pe FC Argeş.

Semifinale:

Sepsi - CS U Craiova

FC Voluntari - FC Argeș

• Meciurile din semifinale se joacă după sistemul tur-retur. Prima echipă extrasă din urne este gazda primei confruntări.
  • Regula golului marcat în deplasare a fost anulată de către FRF, iar în cazul unei egalități (ex: 2-1 tur și 3-2 la retur pentru cealaltă echipă) se va trece la cele două reprize de prelungiri de câte 15 minute.
  • Dacă egalitatea persistă și după cele două reprize de 15 minute, atunci se va trece la executarea loviturilor de departajare.
  • Turul disputelor va avea loc în perioada 19-21 aprilie 2022, iar returul în intervalul 10-12 mai.