Dani Gomez, atacantul lui Levante, a ratat cu poarta goală în meciul de luni, terminat 1-1, contra Celtei Vigo, în etapa a XXVI-a din LaLiga. Fotbalistul a evoluat până în 2020 la academia lui Real Madrid.

În minutul 4 al partidei, Dani Gomez a primit o pasă ideală de la Jose Morales, scăpând singur cu poarta. Cu toate acestea, fotbalistul nu a reușit să împingă mingea în poartă, reușind una dintre cele mai mari ratări ale anului.

Dani Gomez a evoluat până în vara anului 2020 la academia lui Real Madrid, fiind transferat atunci de Levante în schimbul a două milioane de euro. Fotbalistul are 8 goluri și trei pase decisive în 58 de meciuri pentru Levante.

Cervi a deschis scorul pentru Celta Vigo în minutul 67, dar Levante a egalat prin Marti în minutul 82.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Celta Vigo și Levante(Ratarea lui Dani Gomez este la secunda 23).

Levante ocupă ultima poziție în LaLiga, la 9 puncte de salvare, în timp ce Celta Vigo este pe 9 cu 32 de puncte acumulate. ​