Real Madrid a învins categoric, sâmbătă, scor 3-0, Alaves, într-un meci ce a contat pentru etapa a XXV-a din LaLiga. "Galacticii" au deschis scorul prin șutul de excepție a lui Marco Asensio.

Asensio "a spart gheața" pentru madrieleni în minutul 63, cu o execuție superbă din afara careului.

Vinicius a dublat avantajul liderului din LaLiga după o combinație frumoasă cu Karim Benzema și același Asensio. Benzema a marcat din penalti în minutul '90+1 pentru 3-0.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Real Madrid și Alaves.

Real Madrid este lider în LaLiga, cu 57 de puncte, la șapte puncte de locul doi ocupat de Sevilla (un meci mai puțin). Alaves ocupă locul 19, retrogradabil, fiind la patru puncte de salvare.