Bayern Munchen a avut parte de un meci foarte dificil în Austria - campioana Germaniei a reușit să smulgă o remiză în ultimele minute, scor 1-1, după ce RB Salzburg a deschis scorul și a ratat alte ocazii importante.

Salzburg a punctat prima prin Chikwubuike Adamu ('21), care a fost introdus pe teren în minutul 12, după o accidentare a lui Okafor.

Gazdele au mai ratat câteva oportunități prin Aaronson ('24), Adeyemi și Adamu ('81).

Bayern a forţat egalarea și a obținut-o în minutul 90, când Kingsley Coman a fructificat o minge primită în careu de la Thomas Muller.

Karim Adeyemi, a cărui mamă este româncă, a jucat până în minutul 87 pentru RB Salzburg.

Rezumatul partidei dintre RB Salzburg și Bayern Munchen.

• Returul de la Munchen va avea loc în data de 8 martie.

• Începând din acest sezon nu se mai aplică regula golului marcat în deplasare, astfel încât la meciul retur orice remiză (ex: 0-0, 1-1, 2-2, 3-3 etc) duce duelul în prelungiri.