Condusă la pauză cu 2-0 de Chindia Târgoviște, FCSB a reușit să revină spectaculos în repriza secundă și s-a impus cu 3-2, duminică, pe Arena Naţională, în etapa a XXVI-a a Ligii 1.

Chindia a condus cu 2-0 la pauză după ce a înscris prin Popa ('15, din lovitură liberă) și Butean ('21), dar FCSB a obținut victoria grație golurilor marcate de Olaru ('47) și Gheorghe ('67, '77.)

Târgoviștenii au marcat un gol în minutul 90+3 (Pițian a trimis mingea în poartă cu călcâiul), dar acesta a fost anulat pentru o poziție discutabilă de ofsaid. Şi bucureștenii au avut un gol anulat, la scorul de 3-2, pentru un presupus henţ al lui Ianis Stoica.

În urma acestui rezultat, FCSB se apropie din nou la șase puncte de liderul CFR Cluj. De cealaltă parte, Chindia rămâne pe locul 11, cu 28 de puncte.