Valentin Mihăilă a debutat duminică la Atalanta, gruparea din Bergamo pierzând surprinzător, scor 2-1, meciul jucat pe propriul teren contra celor de la Cagliari (Serie A, etapa XXIV).

Internaționalul român a intrat pe teren în minutul 72 în locul lui Duvan Zapata. La vizitatori, Răzvan Marin a fost integralist.

Pereiro (50', 86') a marcat pentru oaspeți, în timp ce pentru gazde a punctat Palomino (64').

Din minutul 52, Atalanta a jucat în inferioritate numerică: Musso a fost eliminat.

În urma acestui rezultat, Atalanta se menține pe locul 4 în clasamentul din Serie A (43 de puncte), dar poate fi întrecută de Juventus (joacă duminică, de la ora 21:45, contra celor de la Verona).

De cealaltă parte, Cagliari a obținut o victorie foarte importantă în lupta pentru evitarea retrogradării (se află pe locul 16, cu 20 de puncte acumulate).