Denis Drăguş a marcat un gol în meciul câştigat de echipa Standard Liege, miercuri, pe terenul formației Eupen, scor 2-0. Confruntarea a avut loc în etapa a XXIV-a a campionatului belgian de fotbal.

Denis DragusFoto: - / Shutterstock Editorial / Profimedia

Drăguş a intrat pe teren în minutul 79, în locul lui Muleka şi a înscris, în minutul 90, golul de 2-0.

Scorul a fost deschis, în minutul 45, de Emond.

Pentru atacantul român de 22 de ani, acesta este al cincilea gol marcat în 17 meciuri disputate în acest sezon al Jupiler Pro League. El mai are şi două pase decisive în statistica actualei ediţii a campionatului, scrie News.ro.

Cu acest succes, Standard a urcat de pe locul 14 pe 12, cu 28 de puncte, la egalitate cu Sint Truidense, de pe locul 11. Eupen ocupă locul 13, cu 26 de puncte. Lider este Union Saint-Gilloise, cu 53 de puncte, urmată de Antwerp şi Club Brugges, care au câte 44 de puncte.