Locuința lui Karim Benzema a fost spartă de hoți, duminică, în timp ce atacantul evolua pentru Real Madrid în meciul contra lui Elche din LaLiga, potrivit presei spaniole citate de L'equipe.

Valoarea prejudiciului nu este cunoscută încă. În locuinţa dintr-un cartier de lux al Madridului nu se afla nimeni în momentul jafului.

Casa internaţionalului francez a mai fost spartă de hoţi în februarie 2019, în timp ce el evolua într-un El Clasico. Atunci, jucătorului i s-ar fi furat mai multe ceasuri şi bijuterii, conform News.ro.

Benzema a ratat un penalti în prima repriză a partidei contra lui Elche şi a părăsit terenul accidentat, în minutul 58. Real Madrid "a smuls" un egal în prelungiri, chiar dacă a fost condusă de Elche cu 2-0.