Alexandru Cicâldău a marcat un gol pentru Galatasaray, dar gruparea Cimbom a pierdut în ultimele minute derbiul disputat duminică, pe teren propriu, cu liderul Trabzonspor, scor 2-1. Duelul a avut loc în etapa a 23-a a campionatului turc de fotbal SuperLig.

În minutul 31, Cicâldău a deschis scorul din penalty.

Trabzonspor a obținut victoria grație golurilor marcate de Bakasteas ('84) și Visca ('90).

Cicâldău a jucat până în minutul 71, iar Olimpiu Moruțan (celălalt român din lotul celor de la Galatasaray) a intrat pe teren în minutul 88.

În urma acestui rezultat, Galatasaray se află pe locul 15, cu 22 de puncte (cu doar 3 mai multe decât Antalyaspor, formația aflată pe primul loc retrogradabil), în timp ce Trabzonspor rămâne pe prima poziție, cu 54 de puncte (Konyaspor, echipa clasată pe locul 2, are 45 de puncte).