​Dinamo București s-a aflat la doar câteva minute distanță de a doua victorie consecutivă în Liga 1, dar CS Mioveni a înscris de două ori în prelungiri și s-a impus cu 2-1 în etapa cu numărul 20.

Dinamo a deschis scorul prin Sorescu ('62, penalty), dar Sanoh ('90+2, penalty) și Rusu ('90+5) au adus victoria gazdelor.

În minutul 66, Sorin Costreie şi-a chemat brigada la centru pentru scurt timp. Potrivit DigiSport, ar fi fost vorba de scandări rasiste la adresa lui Sanoh.

În urma acestui succes, CS Mioveni a acumulat 20 de puncte și a urcat pe locul 11. De cealaltă parte, Dinamo rămâne pe locul 15, cu 12 puncte.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre CS Mioveni și Dinamo București.

Au evoluat echipele:

CS Mioveni: Ducan – Balaur (Coşereanu ’77), Scarlatache, Garutti – Oancea, Panait (Toma ’64), Dumitriu, Burnea (Şerbănică ’65)– Buziuc (Rădescu ’77), Rusu, Blănaru (Sanoh ’50). Antrenor: Alexandru Pelici

Dinamo: Iliev – Radu (Grigore ’81), Pinto, Ehmann, Kainourgios – Itu (Nunic ’65), Răuţă (Borduşanu ’83), Carp, Torje – Ţîră (Ivanovski ’46), Sorescu. Antrenor: Mircea Rednic.