Gică Popescu, consilierul pe probleme de sport al premierului Nicolae Ciucă

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 7 decembrie 2021, 16:43 Sport | Fotbal


Gica Popescu si Nicolae Ciuca
Foto: Gheorghe Popescu / Facebook
​​Fostul fotbalist Gheorghe Popescu a anunţat, marţi, într-o postare pe Facebook, că în urma unei discuţii cu premierul Nicolae Ciucă, va continua să deţină funcţia de consilier al prim-ministrului pe probleme de sport.

”VOI CONTINUA DIN POZIŢIA DE CONSILIER AL PRIMULUI MINISTRU. Am avut astăzi onoarea şi plăcerea de a discuta mai bine de o jumătate de oră cu domnul prim-ministru Nicolae Ciucă.

Am convenit să-mi continui munca în cadrul Guvernului din calitatea de consilier al dumnealui pe problemele sportului. Şi, din păcate sunt atâtea!”, a scris Gică Popescu, în postarea pe Facebook.

El continuă: ”L-am simţit implicat şi dedicat, ca orice militar, şi cred că după ce îi voi prezenta un plan de acţiune vom realiza lucruri bune pentru sportul românesc”.

Gică Popescu a fost numit în 2018 consilier al premierului de la acea vreme, Mihai Tudose de la PSD. Ulterior, el a rămas pe această poziţie, în Guvern, transmite News.ro.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1380 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    fostul puscarias... (Marţi, 7 decembrie 2021, 16:48)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... pe Giovanni nu-l baga nicaieri pe vre-un post?
  • +10 (12 voturi)    
    :( (Marţi, 7 decembrie 2021, 16:55)

    tirolez [utilizator]

    Conditia principala sa ajungi in Guvern e sa fi avut probleme cu legea?
  • +8 (10 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 7 decembrie 2021, 17:12)

    [anonim]

  • +11 (13 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 7 decembrie 2021, 17:18)

    [anonim]

  • +6 (8 voturi)    
    ăsta (Marţi, 7 decembrie 2021, 22:19)

    Fu Thien Zbang [utilizator]

    e ca un ciuline pe măgar!
    atârnător!
  • +1 (1 vot)    
    Consilieri olteni. (Miercuri, 8 decembrie 2021, 8:33)

    asavreau [utilizator]

    Ciucă repetă greșelile lui Ceaușescu, cu consilieri olteni care se ciorovăiau zilnic cine să intre în grațiile șefului. Sincer nu-l văd pe Gică Popescu capabil să dea sfaturi.
  • +1 (3 voturi)    
    Remember : (Miercuri, 8 decembrie 2021, 8:52)

    Susufler0 [utilizator]

    Gica Popescu si Gheorghe Hagi i-au cerut personal lui Emil Constantinescu intr-o intalnire la Cotroceni in 1997
    sa li se faciliteze obtinerea celor mai bune doua hoteluri din Poiana Brasov cu argumentul ca ei au facut ceva pt tara, nu ca altii care s-au repezit si au pus mana pe complexuri turistice fara sa fi realizat nici macar 1% din ceea ce au realizat ei doi ca sportivi, ducand faima
    Romaniei peste mari si tari !

    PS. Bineintelesc ca Emil Constantinescu nu i-a ajutat in niciun fel si iata explicatia pt care multi dintre fostii nostri mari sportivi de performanta s-au lipit de PSD sau de USL ori PNL !
  • +1 (1 vot)    
    ciucă (Miercuri, 8 decembrie 2021, 16:25)

    hdd [utilizator]

    nu mai ești militar!!!