Ce pensie are Dumitru Dragomir, fost președinte al LPF

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 6 decembrie 2021, 9:08 Sport | Fotbal


Dumitru Dragomir (foto arhiva)
Foto: Hotnews
Ajuns la 75 de ani, Dumitru Dragomir a precizat ce pensie primește. Cel supranumit "Corleone" a fost președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal timp de 18 ani.

Implicat în prezent în afaceri în domeniul construcțiilor, Dragomir a spus că nu se atinge de banii primiți de la stat.

"Eu mereu am spus adevărul, pentru că nu știu să mint. Așa că nu am de ce să mă feresc nici acum.

Am o pensie de aproximativ 120 de milioane de lei (n.r. 12.000 RON) și mai aveam o pensie de 7.200 de lei, pensia specială din Parlament, dar pe care mi-au tăiat-o acum jumătate de an.

Era bine să fii avut în continuare acești bani, dar asta este. Oricum, nici de acești bani, v-am spus, cam 120 de milioane nu mă ating" - Dumitru Dragomir, la Kanal D, conform Digisport.

"Petrec ore bune pe șantier. De la 07:00 dimineața stau afară, în frig. Eu am trăit bine și în regimul comunist, dar și după aceea pentru că mereu am știut să-mi fac treaba cât mai bine și am fost apreciat.

Dar, să știți că nu mă consider un om bogat, ci un pensionar bogat”, a mai spus "Oracolul din Bălcești".

Dumitru Dragomir a fost președintele LPF în perioada 1996-2014, iar între 2000 și 2008 a fost deputat din partea PRM.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6451 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    :)) (Luni, 6 decembrie 2021, 9:18)

    bancheru83 [utilizator]

    se trezeste la 7 dimineata si ,,sta" in frig...asta in timp ce muncitorii lucreaza!pai daca ar munci si el nu i ar mai fi frig...
  • +13 (17 voturi)    
    de aici a avut bani.... (Luni, 6 decembrie 2021, 9:20)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    .. sa dea bani pe spagi sa scape de brutarie.
  • +16 (16 voturi)    
    Presedintele de Cooperativa (Luni, 6 decembrie 2021, 9:32)

    un domn [utilizator]

    Este Responsabil de Ceea ce numim “fotbal”, azi, in Romania.
    El a semanat cu buna stiinta prin Blaturi si Cumetrii o indobitocire a acestui Sport.
  • +15 (15 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 6 decembrie 2021, 9:36)

    [anonim]

  • +13 (13 voturi)    
    Individul...legi incorecte si coruptie! (Luni, 6 decembrie 2021, 9:40)

    Nonidem [utilizator]

    Individul asta e cea mai buna personificare a tot ce -in ochii oamenilor onesti-a fost si este mai mizerabil in tara asta:oportunism,injustitie,impostura,lichelism,legi strambe,coruptie!Sa ne traiasca,bine merita de la Patrie!
    • 0 (0 voturi)    
      adevarata scala de valori a tarii (Luni, 6 decembrie 2021, 16:50)

      jenicaboierica [utilizator] i-a raspuns lui Nonidem

      si un exemplu de urmat al generatiei tinere, alaturi de manelisti si mari impresari ..........din pacate......
  • +11 (11 voturi)    
    Nu se atinge de banii din pensie (Luni, 6 decembrie 2021, 9:43)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Au destinatie!
    10 luni = 120.000 lei.
    Pentru:
    Instantele de judecata!
  • +8 (8 voturi)    
    Ati auzit ba,sarakilor (Luni, 6 decembrie 2021, 12:04)

    persuasiv [utilizator]

    de la 7 dimineata afara in frig,nu ca voi,la caldura toata ziua.
  • +7 (7 voturi)    
    asa intelege (Luni, 6 decembrie 2021, 12:38)

    zot [utilizator]

    parlamentul Romaniei sa rasplateasca pe cei care toata viata au umblat numai cu smecherii, falsuri, coruptie, care s-a fofilat toata viata de la orice raspundere si asumare;
    de aceea pleaca oamenii seriosi, preocupati , competenti care ar putea face ceva pozitiv ptr,
    aceasta tara;
    si mai are si tupeul sa spuna ca nu se atinge de
    pensie, dar erau buni si cei din pensia anulata.
    ce incredere mai poate avea poporul (care a mai
    ramas) in clasa politica din Romania?
    si presa, toata ziua vorbeste despre: becali, ana
    prodan, acest mitica, mititelu, etc; le umple capul
    tinerilor cu astfel de modele si apoi se intreaba ce se
    intampla cu ei; multumim domnilor reporteri, sunteti
    in tara pe care a-ti creat-o, alaturi de politicieni.