CFR Cluj a pierdut pentru a patra oară în Conference League: campioana României a fost învinsă cu 2-1 de formația daneză Randers, într-un meci din penultima etapă a fazei grupelor. În urma acestui eșec, echipa antrenată de Dan Petrescu rămâne cu un singur punct şi va încheia pe ultimul loc în grupa D (nu mai poate obține calificarea în runda următoare a competiției).

• Rezultatele înregistrate joi:

Randers vs CFR Cluj 2-1

Au marcat: Kamara '68, Piesinger '76 / Deac '72

Jablonec vs AZ Alkmaar 1-1

Au marcat: Kratochvil '7 / Evjen '44

• Vor avea loc în ultima etapă (9 decembrie)

Au evoluat următoarele formaţii:

Randers: Carlgren – Kallesoe, Piesinger, Marxen, Kopplin (Bundgaard ’53) – Tibbling, Lauenborg (Hammershoj-Mistrati ’66), Johnsen, Ankersen (Onovo ’84) – Egho (Kamara ’66), F. Bundgaard (Kehinde ’46). Antrenor: Thomas Thomasberg.

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea (Susic ’71), Graovac, Burcă, Camora – Bordeianu (Sigurjonsson ’46), Boateng (Rodriguez ’84), Deac, Omrani, Debeljuh (Alibec ’71), Păun (Costache ’84). Antrenor: Dan Petrescu.

Partida a fost arbitrată de scoţianul Donald Robertson, ajutat de compatrioţii săi Alan Mulvanny, Calum Spence (asistenţi) şi David Munro (rezervă).

Desfășurarea meciului Randers - CFR Cluj 2-1

Final de meci: Aventura europeană a CFR-ului se oprește în grupele Conference League.

'76 Gol Randers! Piesinger îl învinge pe Bălgrădean cu un șut cu mult efect, lângă bară, din lovitură liberă.

'72 Gol CFR Cluj! Ardelenii combină frumos, Susic centrează și Deac înscrie cu o lovitură de cap bine plasată.

'68 Gol Randers! Camara ratează o intervenție, mingea ajunge la Kamara și acesta deschide scorul.

'56 Deac trimite cu mult efect din lovitură liberă, Graovac se întinde, dar nu ajunge la minge și Carlgren respinge.

'52 Egho îl lasă singur cu portarul pe Tibbling, dar șutul acestuia se duce în plasa laterală.

Pauză în Danemarca: Randers - CFR 0-0, după o repriză în care Bălgrădean a avut mai multe intervenții bune.

'29 Ankersen este doborât în careu de Omrani, dar arbitrul nu dictează penalty pentru gazde.

'3 O centrare a lui Omrani este deviată, mingea cade pe bara transversală.