Olimpiu Moruţan, a înscris un gol în meciul câştigat de Galalatasaray, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, în faţa formaţiei Gaziantep FK, la care sunt legitimaţi Alin Toşca şi Alexandru Maxim. Partida a avut loc în etapa a XI-a a campionatului Turciei.

Moruţan a marcat în minutul 45+3 și a fost schimbat în minutul 75. Pentru Galata a mai înscris Akturkoglu ('73).

Alexandru Cicâldău, celălalt român de la Galatasaray, a fost integralist. La oaspeţi, Toşca a jucat pe toată durata partidei şi Maxim (care a primit un cartonaș galben) până în minutul 77.

Galatasaray se află pe locul 6 în clasament, cu 20 de puncte, în timp ce Gaziantep FK este pe 14, cu 12 puncte. Prima poziţie este ocupată de Trabzonspor, care are 27 de puncte, scrie News.ro.