Încă o victorie pentru Mircea Lucescu: Dinamo Kiev, revenire împotriva ultimei clasate

Sâmbătă, 30 octombrie 2021, 16:37 Sport | Fotbal

Mircea Lucescu
Dinamo Kiev, echipă antrenată de Mircea Lucescu, a câștigat, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-2, meciul jucat împotriva formației FC Mariupol.

Duelul a făcut parte din etapa cu numărul XIII a campionatului de fotbal din Ucraina.

Meciul nu a început deloc bine pentru trupa lui Mircea Lucescu, Dinamo încasând un gol în minutul 4.

Pentru gazde au punctat Mişinov (minutul 4, din penalty) şi Klimenko (90+1), în timp ce pentru Dinamo Kiev au marcat Sidorciuk ‘6, ’68 şi Şaparenko ’29.

Dinamo Kiev este lider neînvins în ierarhia din Ucraina, cu 35 de puncte (11 victorii și două remize), în timp ce Mariupol ocupă ultima poziţie, cu doar 4 puncte.