PSG a reușit o victorie pe final cu Lille (2-1), în cadrul celei de-a XII-a runde din Ligue 1. La finalul partidei, Neymar a ținut să vorbească despre criticile din ultima perioadă, atât din jurul echipei, cât și referitoare la propria persoană.

NeymarFoto: DPPI/Jean-baptiste Autissier/LiveMedia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Deși au fost pe teren,Lionel Messi și Neymar nu au strălucit, iar argentinianul a fost chiar schimbat la pauză, Pochettino susținând că a fost vorba de o problemă musculară.

Lille a deschis scorul prin Jonathan David, în minutul 31, iar PSG a revenit prin Marquinhos '74 şi Di Maria '88.

"Criticile sunt normale. Joc fotbal profesionist de 15 ani și deja nu-mi mai pasă. Cel mai important critic sunt chiar eu.

Trebuie să fac ce am de făcut pe teren pentru echipa mea. Cei care privesc din afară nu știu ce se întâmplă în interior. Nu știu ce încercăm noi să facem. Dar nu am o problemă cu asta pentru că eu rămân la fel", a declarat Neymar după meciul cu Lille, potrivit Marca.com.

În Ligue 1, PSG are deja 10 puncte avans față de locul al doilea ocupat de Lens, parizienii având totuși un meci în plus disputat.