FC Barcelona trece prin una dintre cele mai dificile perioade din istorie: catalanii au pierdut miercuri seară, scor 1-0, pe terenul echipei Rayo Vallecano, în etapa a XI-a din LaLiga.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Falcao, în minutul 30. Vezi aici reușita.

În minutul 72, Memphis Depay (Barcelona) a ratat un penalti. Aici poți vedea parada lui Dimitrievski.

În urma acestui rezultat, FC Barcelona se află pe locul 9 în clasament, cu 15 puncte. De cealaltă parte, Rayo Vallecano a acumulat 19 puncte și a urcat pe locul 5.

Tot în LaLiga, FC Sevilla a remizat în deplasare cu Real Mallorca, scor 1-1. Au marcat Sanchez ’22 pentru gazde şi Lamela ’73 pentru Sevilla. În minutul 90+2, de la Mallorca a fost eliminat Jaume Costa.