Blestemul prelungirilor continuă pentru Dinamo București. Echipa antrenată de Mircea Rednic a fost învinsă acasă, scor 2-1, în optimile Cupei României, FC Argeș înscriind golul decisiv în minutul 90+3.

Dinamo a deschis scorul prin Ţîră ('49), dar FC Argeș s-a impus grație golurilor marcate de Işfan ('78) și Cr. Dumitru ('90+3).

De la revenirea lui Mircea Rednic pe banca tehnică, Dinamo a fost egalată în prelungiri de UTA Arad (2-2, după ce a condus cu 2-0) și de Rapid București (s-a terminat 1-1).

S-au calificat în sferturi: FC Argeș, Chindia Târgoviște şi ACSO Filiaşi (liga a treia).

Vor mai avea loc în optimi:

Minaur Baia Mare vs Universitatea Craiova / miercuri, ora 18.00

FC Buzău vs Dunărea Călăraşi / joi, ora 15.00

U Craiova 1948 vs Sepsi OSK Sfântu Gheorghe / joi, ora 18.00

Politehnica Timişoara – Rapid București / joi, ora 21.00.

În ceea ce priveşte meciul FC Voluntari – FCSB, clubul oaspete a informat Departamentul Competiţii al Federaţiei Române de Fotbal că se află în imposibilitatea de a se prezenta la joc, motiv pentru care partida nu se va disputa. Cazul va fi judecat la Comisia de Disciplină a FRF.