VIDEO Cristiano Ronaldo, gest incalificabil - Manchester United, umilită acasă de Liverpool

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 24 octombrie 2021, 20:29 Sport | Fotbal

Cristiano Ronaldo, gest reprobabil in Manchester United vs Liverpool 0-5
Cristiano Ronaldo a fost unul dintre eroii negativi în înfrângerea umilitoare suferită pe Old Trafford de Manchester United, scor 0-5 cu Liverpool. În momentul în care echipa sa era condusă cu 3-0, portughezul s-a enervat după ce a pierdut un duel pentru minge și l-a lovit pe Curtis Jones, adversar aflat la pământ.

Chiar dacă Ronaldo a scăpat doar cu un cartonaș galben, Manchester United nu a terminat partida în efectiv complet: Pogba a fost eliminat în minutul 60, după o intrare dură asupra lui Keita.

Golurile "cormoranilor" au fost marcate de Keita ('5), Jota ('13) și Salah ('38, '45+5, '50).

Cristiano Ronaldo a înscris în minutul 52, dar reuşita lusitanului a fost anulată pentru ofsaid.

• +7 (25 voturi)
    Lol (Duminică, 24 octombrie 2021, 20:40)

HP [utilizator]

Ce ciobanete imputit e portughezul.
    • +10 (14 voturi)
      De ce (Duminică, 24 octombrie 2021, 23:01)

VARCIOROVA [utilizator] i-a raspuns lui HP

jignesti ciobanii ?
    • -3 (9 voturi)
      deschide poza (Luni, 25 octombrie 2021, 1:50)

rick777 [utilizator] i-a raspuns lui HP

in poza se vede clar ca loveste mingea si nu jucatorul
      • +10 (16 voturi)
        mda!!! (Luni, 25 octombrie 2021, 2:53)

exilatul [utilizator] i-a raspuns lui rick777

ai vazut meciul!!!...a lovit intentionat dupa terminarea fazei , asa ca behai degeaba...trebuia rosu , toti comentatorii si analistii au spus asta...
  • +4 (8 voturi)
    Cand v-am spus ca pe langa (Luni, 25 octombrie 2021, 9:27)

persuasiv [utilizator]

faptul ca e un frustrat narcisist mai e si nitel marlan,nu m-ati crezut.La aceasta faza s-a intrecut pe sine,a lovit si a tot lovit.Caracter.
  • +6 (10 voturi)
    Chiar daca ai milioane de..... (Luni, 25 octombrie 2021, 9:36)

gigiN [utilizator]

....euro,din golan nu poti deveni un om civilizat !!!
  • +2 (6 voturi)
    tutsi (Luni, 25 octombrie 2021, 14:18)

Kvothe [utilizator]

suntem ipocriti pentru ca Hagi era de 10 ori mai gloan pe teren in comparatie cu Ronaldo mai ales la final de cariera..