Cristiano Ronaldo a fost unul dintre eroii negativi în înfrângerea umilitoare suferită pe Old Trafford de Manchester United, scor 0-5 cu Liverpool. În momentul în care echipa sa era condusă cu 3-0, portughezul s-a enervat după ce a pierdut un duel pentru minge și l-a lovit pe Curtis Jones, adversar aflat la pământ.

Cristiano Ronaldo, gest reprobabil in Manchester United vs Liverpool 0-5Foto: captura eurosport

Chiar dacă Ronaldo a scăpat doar cu un cartonaș galben, Manchester United nu a terminat partida în efectiv complet: Pogba a fost eliminat în minutul 60, după o intrare dură asupra lui Keita.

Golurile "cormoranilor" au fost marcate de Keita ('5), Jota ('13) și Salah ('38, '45+5, '50).

Cristiano Ronaldo a înscris în minutul 52, dar reuşita lusitanului a fost anulată pentru ofsaid.