Olimpiu Moruțan, decisiv din nou pentru Galatasaray - A înscris golul victoriei în minutul 90+11

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Duminică, 3 octombrie 2021, 21:10 Sport | Fotbal

Olimpiu Morutan a inscris pentru Galatasaray
Olimpiu Moruţan a înscris golul decisiv în meciul câştigat de Galatasaray, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 3-2, în faţa formaţiei Rizespor, în etapa a opta a campionatului Turciei.

Galatasaray a mai înscris prin Mostafa Mohamed ('5, '75), în timp ce golurile celor de la Rizespor au fost înscrise de Pohjanpalo ('17 '26).

Galatasaray a rămas în inferioritate numerică după ce a fost eliminat Kutlu ('86), iar Rizespor a ratat un penalty prin Boldrin (fost jucător la Concordia Chiajna, Astra Giurgiu și FCSB), în minutul 89.

Moruțan, care a intrat pe teren în minutul 90+3, a înscris golul decisiv în minutul '90+11.

Alexandru Cicâldău a fost integralist la Galatasaray.

În urma acestui succes, Galatasaray se află pe locul 8 în clasament, cu 14 puncte. Liderul Fenerbahce are 19 puncte.