Rapid București a remizat, sâmbătă seară, în deplasare, scor 2-2, cu echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a 11-a din Liga I.

Rapid a condus cu 2-0 după ce a înscris prin Goge ('3) și Alami ('10), dar Sepsi a egalat grație "dublei" lui Luckassen ('28 penalty,'43) - click pe minutele în care au fost marcate golurile pentru a le vedea.

În minutul 61, Alami (Rapid) a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaș galben.

Sepsi, care a înregistrat a șasea remiză consecutivă în Liga 1, se află pe locul 12 (10 puncte). De cealaltă parte, Rapid ocupă locul 5 (18 puncte).

Au evoluat echipele:

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Sousa, Ispas – Eder (Golofca ’60), Bojic (Achahbar ’75), Păun (Fofana ’46), Aganovic – Luckassen, Chuchunkov (Askovski ’60). Antrenor: Robert Ilieş

Rapid: H. Moldovan – Goge (Nastos ’60), Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais – Crepulja (Dandea ’88), Albu, Sefer (Ilie ’78) – Carnat (Hlistei ’78), Bălan (Stahl ’89), Alami. Antrenor: Mihai Iosif.