VIDEO Liga 1: Chindia vs FCSB 0-1 / Dâmbovițenii, în inferioritate numerică din minutul 8 - Budescu a înscris în minutul 90+7

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Vineri, 1 octombrie 2021, 23:00 Sport | Fotbal

Liga 1, logo
FCSB a jucat în superioritate numerică încă din minutul 8 al partidei cu Chindia Târgoviște, dar golul victoriei a venit doar în prelungiri. Budescu a înscris din penalty și echipa lui Edi Iordănescu s-a impus cu 1-0 în etapa a 11-a din Liga 1.

Kocic (Chindia) a fost eliminat în minutul 8.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Budescu, în minutul 90+7, din penalty. Vezi aici reușita.

În urma acestui succes, FCSB a adunat 21 de puncte și a urcat pe locul 2 (la egalitate cu FC Botoșani, care nu a evoluat încă în această etapă). De cealaltă parte, Chindia se află pe locul 10, cu 13 puncte.

Au evoluat echipele:

Chindia: Căbuz – T. Căpuşă (Ioniţă ’85), Celea, Iacob, Dinu (Corbu ’10) – Dulca, Kocic – D. Popa, C. Şerban, Popadiuc – Florea (Martac ’79). Antrenor: Emil Săndoi

FCSB: A. Vlad – V. Creţu (Haruţ ’87), Vinicius, Miron, Radunovic – Ov. Popescu (Oaidă ’81), Şut (Budescu ’46), Olaru – Cordea, Keşeru (V. Gheorghe ’70), I. Stoica. Antrenor: Edward Iordănescu.

• -1 (9 voturi)
    totul nu suna bine pentru arbitru (Sâmbătă, 2 octombrie 2021, 2:31)

ivana.tiberiu1375394274205 [utilizator]

Bai fir ar sa fie!!! Eliminare jucator de la Chindia atat de repede (nu stiu cati jucatori din campionatul nostru au fost eliminati inainte de min 8 in ultimii 10 ani), prelungit meciul pana in minutul 97 cand dai un penalti pentru FCSB. Poti sa spui ca a fost un arbitraj corect?
    Ca pe vremea lui Ceausescu cand doua echipe cunoscute trebuiau sa castige neaparat
    • +4 (4 voturi)
      Tu ai vazut meciul? (Sâmbătă, 2 octombrie 2021, 17:54)

Anarb [utilizator] i-a raspuns lui ivana.tiberiu1375394274205

Adica nu mi-e clar, e vreo problema sa dai rosu in minutul 8 daca e!? Exista vreo cutuma fotbalistica sa nu se dea rosu in primele 10 min!?!?
      Vezi ca la o televiziune care are si pagina de sport si poti sa vezi imaginile si comentariul in drect. Suna cam asa: “Iar aici o intrare tare a lui Kocic, o intrate foarte tare”, iar pe reluare “Au! E fault de rosu!…E fault de rosu.”
      Cat la penalti Iacob mai avea un pic si plonja sa retina. Avea mana la 20-30 de cm de corp. Vreau sa vad cine a spus ca nu a fost penalti…
      Eu inteleg ca te oftici, dar incearca sa ramai totusi obiectiv daca vrei sa ai credibilitate la comentarii.
    Incredibil (Sâmbătă, 2 octombrie 2021, 8:45)